درباره زهرا عباسعلی

زهرا عباسعلی

سخنران، روانشناس و مشاور
کارآفرین، نویسنده، محقق، طراح سایت و تولید کننده محتوا

کودکی زهرا عباسعلی

ماجرای کودکی من:

من، زهرا عباسعلی، اولین فرزند خانواده، در یکی از شهرستان‌های استان قزوین به دنیا آمدم. خاطره‌ی زیادی از کودکی به یاد ندارم. فقط می‌توانم بگویم که بزرگ شدم و به سن نوجوانی و جوانی رسیدم! از نظر خودم داستان زندگی من از آن زمان شروع شد.

در دوران راهنمایی جزو شلوغ‌ترین و پرحاشیه‌ترین دانش‌آموزان مدرسه بودم. مدرسه‌ای در منطقه سه و با کمترین امکانات ممکن در یک کوچه بن بست. سه سال دوران راهنمایی را فقط صرف خوش‌گذرانی و بهم زدن جو کلاس و اذیت کردن معلم‌ها کردم.

متحول شدن من از سال دوم دبیرستان آغاز شد. به اندازه‌ای تغییر کردم که برخی از کادر مدرسه یا افرادی که از قبل مرا می‌شناختند حیرت کردند. جمله‌ای که یکی از معلمانی که دو سال با او کلاس داشتم (سال اول دبیرستان و سوم دبیرستان) به من گفت را هنوز به خاطر دارم: «من دیده بودم بعضی آدما از یه جایی به بد تغییر کنن اما دیگه در حد تو و این همه تغییر بزرگ ندیده بودم.»

از نظر دیگران شاید من خیلی زیاد تغییر کرده و تبدیل به فردی دیگر شده بودم. اما حقیقتی که خودم می‌دانستم این بود که من تبدیل به فردی دیگر نشده بودم. من خودم بودم. خودِ واقعی.

ماجرای زندگی من:

من به مرور متوجه شدم که زندگی‌ای که دارم را دوست ندارم. زندگی خیلی بدی نداشتم. البته خوب و بدی وجود ندارد و همه چیز نسبی است. شاید زندگی من نسبت به خیلی از هم‌سن‌های خودم بدتر و نسبت به خیلی‌های دیگر بهتر بود. شاید دلیل اینکه راضی نبودم و به دنبال یافتن راهی برای ساختن بودم این بود که من بهترین‌ها را می‌خواستم و به کم راضی نبودم.

البته من مدت‌ها بود این را فهمیده بودم اما فقط می‌دانستم چیزی که هست را دوست ندارم همین. هیچ راهی برای رهایی و رسیدن به زندگی بهتر نمی‌شناختم. در آن روزها تنها کاری که انجام می‌دادم ناراحتی بابت شرایط موجود بود. من چیزی را در دلم می‌خواستم و به دنبال یافتن آن بودم.

تا اینکه کم کم چیزهایی را یاد گرفتم. چیزهایی که جواب سوالات من بود و می‌توانستم با دانستن آن‌ها به همان زندگی ایده‌آلی که می‌خواهم برسم.

من تقریبا از سال دوم دبیرستان تا به امروز در حال مطالعه، تفکر، یادگیری و کشف راه زندگی هستم. یادگیری اینکه چطور می‌شود ثروتمند شد. چطور می‌شود شاد و خوشبخت زندگی کرد. حقیقت چیست؟ بین تمام درست و غلط‌هایی که برخی مدعی آن می‌شوند درست چیست؟ خلاصه اینکه چطور می‌شود به هر چیز خوبی که می‌خواهیم برسیم و از هر چیز بدی که آن را نمی‌خواهیم رهایی پیدا کنیم.

زهرا عباسعلی

من عاشق یادگیری هستم. وقتی به برخی افراد می‌گویم که مطالعه یک کتاب برای من لذت‌بخش‌تر از رفتن به یک پارک یا سینماست باور نمی‌کنند. اما من خوشحالم. این روزها احساس شادی و آرامش زیادی دارم زیرا در حال قدم زدن در همان مسیری هستم که دوست دارم و شرایط زندگی تا حد زیادی به چیزی که می‌خواستم رسیده.

برای گوش دادن به یکی از پادکست های آموزشی من کلیک کنید.

در وبسایت zahraabasali.com قصد دارم تا به شما کمک کنم تا با هم در این مسیر حرکت کنیم و بتوانیم یاد بگیریم که چطور می‌توانیم خوب زندگی کنیم. البته صاحب کسب‌وکارهای دیگری هم هستم که در طول آموزش‌ها و بخش‌های مختلف وبسایت درمورد آن‌ها صحبت کرده‌ام. علاوه بر همه اینها من یک روانشناس و مشاور هستم. کاری که بیشتر از همه به آن علاقه دارم کمک به دیگران است. زمانی که متوجه شدم با داشتن یک دفتر مشاوره در روز نهایتا شاید بتوانم با ده نفر صحبت کنم تصمیم گرفتم از فضای اینترنت و این وبسایت استفاده کنم تا بتوانم به افراد بیشتری کمک کنم.

من و تیمم هر روز مطالب آموزشی که به شکل: مقاله و پادکست و یا ویدیوی آموزشی است را در وبسایت منتشر می‌کنیم. موضوع این آموزش‌ها در رابطه با موفقیت ، رسیدن به اهداف ، رشد و توسعه فردی ، کارآفرینی ، قانون جذب ، شادی ، روابط و روانشناسی است.

اگر بخواهم یک جمله‌ی روانشناسانه به شما بگویم، می‌گویم: مثل یک پوروتن فکر کن، همیشه مثبت. برای خواندن یک مقاله درباره مثبت اندیشی کلیک کنید.

اگر بخواهم یک جمله درباره قانون جذب به شما بگویم، می‌گویم: «اگر چیزی را نداریم به این دلیل است که نخواستیم. گیاه تا زمانی که سر از خاک بیرون نیاورده است آفتاب را دریافت نمی‌کند. اولین قدم در جذب چیزی خواستن آن است.» در خواستن‌ها صرفه‌جویی به خرج ندهید و هر چیزی را که دوست دارید بخواهید که به دست آورید. برای مطالعه یک مقاله درمورد قانون جذب کلیک کنید.

« موفقیت شما هدف ماست » این شعار من در ابتدای صفحه اصلی وبسایت است. موفق باشید.